aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Pisarzowice - lampion

Od jednego z mieszkańców Pisarzowic otrzymaliśmy zdjęcia wykonane na dachu jednej z posesji na terenie wsi. Właściciel na dachu znalazł lampion, który najprawdopodobniej przyleciał w nocy.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Po niedzielnym relaksie Wolontariusze kontynuowali w poniedziałek prace porządkowe na Cmentarzu Polskim w Żytomierzu. Natomiast wtorek był dniem szczególnym – zajechali do nas goście z Polski: minister w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera oraz inicjatorka i szefowa akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, redaktor Grażyna Orłowska-Sondej z ekipą TVP Polonia.

Lubawka - ul. Kamiennogórska

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 lipca) w Lubawce zatrzymany został pijany kierowca. Poruszając się po centrum miasta mógł potrącić pieszych.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 8:30 do 20:00 21 lipca.

Leszczyniec

Sprawdziło się wczorajsze ostrzeżenie meteorologiczne. Strażacy musieli interweniować w Leszczyńcu. Jak informuje OSP Pisarzowice, strażacy wezwani zostali do akcji około godziny 3 w nocy.

Aktualizacja 12:15

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 20 lipca do 8:00 21 lipca.

Janiszów - festyn rodzinny

W sobotę (20 lipca) na boisku w Janiszowie odbył się Festyn Rodzinny. Dochód przeznaczony zostanie m.in. na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

W piątek (19 lipca) w Pisarzowicach odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy przyjmowali Fundusz Sołecki na 2020 rok.

fot. A. Kędzia

Wczoraj (piątek, 19 lipca) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się kolejny występ z cyklu Koncert miesiąca. Wystąpiło Francis Tuan Trio.

Władze Lubawki szukają dostawcy oświetlenia i nagłośnienia do obsługi tegorocznego Jarmarku Tkaczy Śląskich. Dzięki udostępnionym dokumentom poznaliśmy nazwy wykonawców.

fot. FB/nadleśnictwo Śnieżka

Jak informuje Nadleśnictwo "Śnieżka" od dzisiaj (19 lipca) do 14 sierpnia zamknięte są szlaki turystyczne na górze Wołek.

fot. policja Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 18 lipca) policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Przy mężczyźnie znaleźli woreczek strunowy z białą substancją.

straz pisarowice

Po pozyskaniu nowego wozu bojowego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach wystawiła na sprzedaż stary, ale sprawny wóz.

Aktualizacja 18:15

Szarocin - chodnik

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, zarządca dróg wojewódzkich, ogłosiła przetarg na trzy zadania dotyczące drogi prowadzącej przez Szarocin, Leszczyniec i Ogorzelec.

gmina Kamienna Góra - sesja

Dzisiaj (piątek, 19 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy Kamienna Góra. Jedynym tematem były zmiany w budżecie.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku