aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. UM Kamienna Góra

Cały czas trwają prace związane z przebudową układu komunikacyjnego tej części miasta. To już trzecia odsłona remontu ulic wokół rynku.

 

Przypomnijmy, że w ramach zadania przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni i chodników w obrębie ulic: Stefana Żeromskiego, Słowiańskiej, Żytniej i Łącznej w Kamiennej Górze. Prace zakończyły się już na ulicy Wąskiej.

fot. UM Kamienna Góra

Oprócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników (nowe nawierzchni z kostki i płyt kamiennych oraz kostki betonowej), przebudowywana jest kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków. Pojawią się też nowe punkty oświetlenia ulicznego. Będą też nasadzenia oraz elementy małej architektury.

fot. UM Kamienna Góra

Całe zadanie powinno potrwać się do końca sierpnia 2019 r. Na jego realizacje Miasto pozyskało dofinansowane ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania związanego z rewitalizacją zdegradowanych obszarów – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej.

fot. UM Kamienna Góra