aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UMWD

Zarząd województwa dolnośląskiego poprze starania Kamiennej Góry i gmin powiatu kamiennogórskiego o wpisanie do Funduszu Sprawiedliwiej Transformacji.


Takie zapewnienie uzyskał dziś burmistrz Janusz Chodasewicz podczas spotkania z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim i wicemarszałkiem Tymoteuszem Myrdą. W rozmowach wzięli także udział: Ewa Kocemba burmistrz Lubawki oraz Patryk Straus wójt gminy Kamienna Góra.
- Marszałkowie popierają nasze starania o uczestnictwo w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Niebawem zarząd województwa podejmie w tej sprawie oficjalne stanowisko - mówi burmistrz Chodasewicz. - Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tych rozmów. Cieszę się, że władze samorządu województwa dostrzegają związek Kamiennej Góry i okolicznych gmin z wałbrzyskim zagłębiem węglowym. Przecież wielu naszych mieszkańców pracowało w tamtejszych kopalniach - dodaje burmistrz.
Prace nad ostatecznym kształtem Funduszu trwają w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. To nowy instrument finansowego wsparcia regionów zależnych od wydobycia węgla.
Dzięki niemu do dawnego województwa wałbrzyskiego i gmin powiatu kamiennogórskiego może trafić 555 mln euro. Pieniądze te będzie można wykorzystać na działania związane z pozbyciem się smogu, ekologiczny transport itp.

REKLAMA