aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. opactwo.eu

W niedzielę (24 czerwca) rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów organowych "Muzyka Dawnych Mistrzów". Zaprasza opactwo w Krzeszowie.

WOK

Noc Kupały – znana też jako Sobótka. Jest to święto przypadające na najkrótszą noc w roku. To święto wielowątkowe. Dotyczy żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości. Wyłącznie tej nocy ułatwiony jest kontakt z zaświatami, tym samym magiczne rytuały mają dużą siłę oddziaływania. Świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach (oczyszczająca moc żywiołów).

Centrum Kultury Kamienna Góra

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na koncert duetu Castle Dreams. Koncert zaplanowany jest na piątek (29 czerwca) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.

Wakacje 2018 - Kamienna Góra

Centrum Kultury w Kamiennej Górze przygotowało wakacyjną ofertę dla mieszkańców i gości. W tym roku wakacyjna propozycja zatytułowana został "Paszczaki, Brzęczaki i inne zwierzaki".

W sobotę i niedzielę (23, 24 czerwca) na dużym parkingu w Krzeszowie odbędzie się piąta edycja Krze-Show-Time.

IV Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Staszka Podobińskiego

W najbliższą sobotę (23 czerwca) na stadionie w Lubawce rozegrany zostanie IV Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Staszka Podobińskiego.

Świdnicki Ośrodek Kultury

Już w najbliższą niedzielę Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy, bezpłatny koncert dla młodych i starszych fanów muzyki! Na dziedzińcu przed Wieżą Ratuszową wystąpi zespół Czereśnie promujący płytę “Ale wrzawa!”

Muszkieterowie

Z okazji 11. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski” w poniedziałek (18 czerwca) mieszkańcy Kamiennej Góry będą mogli zostać dawcami krwi dla pacjentów okręgowych szpitali. Zbiórki krwi są realizowane dzięki współpracy Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché, oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

W sobotę (16 czerwca) drogami Polski i Czech przejadą uczestnicy Maratonu Rowerowego Karkonosza. Bazą zawodów będzie czeski Trutnov.

Kolejka 30 - 17 czerwca