aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Stara Kopalnia Wałbrzych

16 kwietnia 2021 roku na facebook’u Starej Kopalni w Wałbrzychu nastąpi otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki, którego dwie rzeźby można oglądać na zewnętrznym terenie instytucji. Podczas wystawy “Poszukiwani” artysta zaprezentuje rzeźby oraz prace malarskie wykonane w plastycznej glinie formowanej, barwionej i wypalanej w wysokiej temperaturze. Inspiracją dla artysty jest natura i człowiek.

Działaj Lokalnie 2021

MGOK Lubawka

Krzeszów

Opactwo w Krzeszowie przygotowuje się do Wielkiego Pikniku Patriotycznego, wydarzenia połączonego z VIII Zjazdem Motocyklowym oraz 60-leciem KGHM.

MOTYL NIEPYLAK APOLLO

organizatorzy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim, Klub Przyrodników – Sudecka Stacja Terenowa w Uniemyślu, Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” w Chełmsku Śląskim
zapraszają:
do udziału w rejonowym konkursie plastycznym, którego tematem jest: motyl Niepylak apollo –jeden z największych w Polsce motyli dziennych, a jednocześnie bardzo delikatny i wrażliwy na zmiany w środowisku, przez co jest zagrożony wyginięciem w Polsce jak i Europie. Obecnie realizowane są działania przywracania populacji Niepylaka apollo w miejscach historycznego występowania, m.in. w rezerwacie Kruczy Kamień w gminie Lubawka i na górze Chojnik w Karkonoszach.

Lem

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprezentowało ogólny plan wydarzeń zaplanowanych z okazji stulecia urodzin Stanisława Lema.

krzeszow

Krzeszowskie opactwo opublikował plan uroczystości związanych z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

fot. opactwo.eu

Jutro (piątek, 18 grudnia) w krzeszowskim opactwie obchodzone będzie Święto Światła – rocznicę odnalezienie Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej po prawie 196 latach nieobecności.

Spotkania w Księgarni Czarodziejska Góra Sokołowsko

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie Księgarni Czarodziejska Góra Online Sokołowsko. Naszym gościem będzie wybitny, popularny krytyk filmowy i filmoznawca Michał Oleszczyk, autor podcastu filmowego Spoiler Master – podcast do słuchania po filmie.

 wok

Dziwny mamy ten rok, ale mimo to Wasz dobry znajomy Mikołaj wybiera się do Was. Dowiedzieliśmy się, że 6 grudnia o 10.00 w towarzystwie Leona i Rudolfa będzie oczekiwał Was przed ekranami komputerów i smartfonów. Tak, tak, wiemy, że to niezdrowe, że psuje oczy, ale innego wyjścia nie widzimy.
Do zobaczenia na fb Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

REKLAMA