aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
fot. Europejska Perła Baroku

W najbliższy piątek (21 września), w Międzynarodowy Dzień Pokoju, o godzinie 18:00 w całej Europie rozdzwonią się dzwony. Do akcji przyłączyło się również opactwo w Krzeszowie. Zabiją dzwony z wieży Bazyliki Mniejszej w Krzeszowie.

 

W ten sposób fundacja "Europejska Perła Baroku" włącza się w akcję Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w krzeszowskim opactwie na co dzień wykorzystywana jest inna technologia dźwiękowa. Tylko tego dnia dzwonnik z ponad 70-metrowej wieży będzie bił w prawdziwy dzwon, przez 15 minut.

Ta chwila ma zatrzymać przechodniów, ma dać ludziom moment na zastanowienie. Dźwięk dzwonów ma przypomnieć o wartościach dziedzictwa kulturowego, pokoju i jedności - w Europie i na świecie. Nic innego jak dzwon nie podkreśliłoby tego wydarzenia. Dzwon to ważny symbol, od tysięcy lat wyznaczał on ludziom czas pracy, odpoczynku i modlitwy. Nadając dźwiękową strukturę życiu religijnemu i świeckiemu. W piątek upamiętni 100-lecie zakończenia I wojny światowej, a także wybuch i koniec wojny trzydziestoletniej. Jednocześnie w Polsce przypomni o trwającym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez