Print

W najbliższy weekend w Starej Kopalni w Wałbrzychu czeka na Państwa wiele różnorodnych atrakcji.

 

• Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny
Po raz kolejny Stara Kopalnia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny. W dniach 15-17 marca obowiązują zniżkowe ceny na ofertę zwiedzania Starej Kopalni: bilet normalny w cenie 12 zł (cena standardowa 25 zł), bilet ulgowy w cenie 9 zł (cena standardowa 19 zł).

• Wieczorne spotkanie ze sztuką

Stara Kopalnia - Wałbrzych
W sobotni wieczór będzie można zwiedzić dwie wystaw na terenie Starej Kopalni:
DEUS EX MACHINA - Adam Abel - Galeria Centrum Ceramiki Unikatowej
Wystawa instalacji multimedialnej będącej interesującym eksperymentem ożywiania ceramicznych obiektów rzeźbiarskich poprzez włączanie w ich obszar animacji komputerowych i projekcji wideo. Prezentowane realizacje w swoim kształcie nawiązują do modularnych, animalistycznych maszyn o transformujących się układach. Ukryte życie rzeźb ujawnia się widzowi w zaskakujący i nieoczekiwany sposób (deus ex machina) za sprawą różnorodnych animacji symulujących ich ruch.

MODA POLSKA w Wałbrzychu - Tadeusz Rolke
Galeria Sztuki Współczesnej
Wystawę MODA POLSKA tworzą zdjęcia autorstwa Tadeusza Rolke – jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej.  Wystawa prezentuje zarówno fotografie wykonywane dla domów Mody Polskiej (m.in. dla takich projektantów jak Grażyna Hase czy Jerzy Antkowiak), ale również modę z lat 60-tych i 70-tych, którą nosiła cała Polska. W ekspozycji znalazły się zdjęcia nie tylko znanych modelek (Lucyna Witkowska czy Joanna Hilszer), ale także ludzi sztuki (Małgorzata Braunek, Ewa Demarczyk).

Zwiedzanie odbędzie się o godzinie 17.00, 18.00 i 19.00, wraz z opiekunami wystaw. Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , wstęp bezpłatny, zbiórka w Kawiarni Sztygarówka.

• Koncert Happysad

Stara Kopalnia - Wałbrzych
O godzinie 19.00 w sali koncertowej wystąpi zespół Happysad – polska grupa rockowa znana z utworów takich jak „Zanim pójdę” lub „Długa droga w dół”. Koncert w Starej Kopalni odbędzie się w ramach trasy "Mów mi dobrze tour 2019". Bilety są dostępne w Kawiarni Sztygarówka.