aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu - 22 – 24 marca 2019

 

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

„Instytut Goethego”

Tekst: Daria Kubisiak
Reżyseria i choreografia: Cezary Tomaszewski
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g], Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz

Znany reżyser i choreograf – Cezary Tomaszewski – wraca do Wałbrzycha z porywającym thrillerem erotycznym. Aby poprowadzić widza przez opowieść o serii morderstw, twórca sięga po pastisz utartych form teatralnych (od musicalu po kryminał). Całość tworzy wartki, a miejscami sentymentalny spektakl o doświadczaniu miłości i zakochania.
Siedem osób zostaje zaproszonych do udziału w  tajnym projekcie w Instytucie Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia dowiedzieć się, kto pragnie ich śmierci. Wspólna lektura „Cierpień młodego Wertera” prowadzi ich przez emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci. Widzowie wśród salw śmiechu zadają sobie pytanie: kto jest tutaj katem, a kto ofiarą? Kto kotkiem, a kto myszką?

„Instytut Goethego” w ten weekend na scenie w wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego a 4 kwietnia w Warszawie w Teatrze Studio, na 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

22 marca / piątek / godz. 19:00 / Duża Scena
23 marca / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena
24 marca / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena
Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

Spektakl zrealizowany w ramach projektu „Z OGNIEM W GŁOWIE 3.” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży, współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu 

Fot. Natalia Kabanow

„Kiedy mój tata zmienił się w krzak”

Na podstawie książki Joke van Leeuwen
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Obsada: Angelika Cegielska, Karolina Krawiec, Irena Wójcik, Michał Kosela, Ryszard Węgrzyn

Historia o wojnie i uchodźstwie ukazana z perspektywy kilkuletniej dziewczynki – Tody. To opowieść o domu, wyobraźni, wspomnieniach, babci i listach od ojca, który zmienił się w krzak. Podróż Tody jest zapisem tego, jak dziewczynka widzi świat, który w obliczu stawianych przez nią podstawowych pytań, wydaje się być absurdalny i pozbawiony logiki.

Przedstawienie dla młodych widzów i ich rodzin z „Biletem familijnym” w cenie 12 zł.

Spektakl zrealizowano w ramach Konkursu im. J. Dormana oraz wsparciu ze środków otrzymanych z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Zapraszamy: 23 marca / sobota / godz. 17:00 / Scena Kameralna
Czas trwania spektaklu: 60minut (bez przerwy)

REZERWACJA MIEJSC: telefonicznie: 74 64 88301-3 lub na: http://bilety.teatr.walbrzych.pl/  lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA