aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. Europejska Perła Baroku

Od 1 maja wznowione zostanie zwiedzania krzeszowskiego opactwa na Trasie Rozszerzonej. W ramach tej oferty turyści wchodzą na strych i wieżę bazyliki.

Turyści wchodzą na lewą wieżę, z której rozpościera się widok na kotlinę oraz Karkonosze ze Śnieżką. W połowie drogi na ten punkt widokowy turyści podziwiają strych bazyliki oraz konstrukcję więźby dachowej.

Turyści odwiedzający Pocysterskie Opactwo mają także możliwość zwiedzenia Klasztornych Podziemi, wewnątrz łatwo jest znaleźć pozostałości gotyckich kościołów wykorzystane do budowy dziś widniejących świątyń. Udostępnione podziemia były przygotowane pod pochówek cystersów, toteż odwiedzający mają możliwość zapoznać się z cysterską ceremonią pogrzebową oraz mogą zobaczyć oryginalną trumnę. Oprócz wspomnianych atrakcji w ramach Trasy Rozszerzonej dostępne jest także Muzeum Opactwa oraz Letni Pawilon na Wodzie - jedyny tego typu drewniany budynek w Europie stanowiący istną galerię sztuki.

Trasa Podstawowa dostępna jest codziennie, Trasa Rozszerzona dostępna jest przez cały długi weekend majowy oraz we wszystkie weekendy aż do 31 października.

fot. Europejska Perła Baroku

fot. Europejska Perła Baroku

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA