aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kino za Rogiem - Krzeszów

Krzeszowskie Kino za Rogiem zaprasza w piątek i sobotę. Kino działa w budynku domu kultury (ul. Kalwaria 1), tel. 75 610 60 15.

 

20 piątek, godz. 16.00 FUGA
Polska, Czechy, Słowacja 2018, dramat, reż. Agnieszka Smoczyńska, 1h 38', 8 zł.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie, kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Nagrody
2019 - Orzeł - Odkrycie roku - Gabriela Muskała za scenariusz
2018 - Złote Lwy:
- Nagroda Specjalna - Kryształowa gwiazda Elle - Agnieszka Smoczyńska
- Nagroda Specjalna - Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych - Agnieszka Smoczyńska
- Złote Lwy - Najlepsze zdjęcia - Jakub Kijowski
- Złote Lwy - Najlepszy debiut reżyserski - Agnieszka Smoczyńska
2019 - Kraków, Off Kamera - Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Najlepsza rola żeńska - Gabriela Muskała

21 sobota, godz. 14.00 LUIS I OBCY
animowany, dla dzieci 7+, 1h 20', 8 zł.

12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

21 sobota, godz. 16.00 MŁODY MESJASZ
USA, biblijny 12+, 1h 52', 8 zł.

"Młody Mesjasz" to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec?

21 sobota, godz. 18.00 DOTKNIJ NIEBA
USA 2018, muzyczny, biograficzny, reż. Andrew Erwin, Jon Erwin, 1h 45' 8 zł.

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym, przemocowym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, po kontuzji, która przekreśla jego nadzieje na karierę sportową, jedna z nauczycielek dostrzega w nim wielki talent muzyczny. Wyśmiany i upokorzony przez ojca, Millard opuszcza dom i zostaje wokalistą lokalnego zespołu muzycznego. Mimo jego niewątpliwego talentu, nie udaje mu się dotrzeć do krytyków i producentów - do momentu gdy postanawia uporządkować swoje życie i spróbować pojednać się z ojcem…
Film o oczyszczającej mocy przebaczenia.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez