aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Od godziny 10.00 będzie wydawane bezpłatne wejściówki na świdnickie święto filmu.Już wczoraj, pierwszym dniu wydawania biletów, do rąk świdniczan trafiło aż 7649 wejściówek, po które zgłosiło się około 2 tys. osób! Pierwszych 90 osób otrzymało również podwójne zaproszenia na galę otwarcia i zamknięcia festiwalu.

Wejściówki będą wydawane codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 pod pod Wieżą Ratuszową w Świdnicy (Rynek, ul. Wewnętrzna 4, gdzie przygotowane zostały specjalne festiwalowe stanowiska. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 4 wejściówki na jeden film oraz spotkania z reżyserami i aktorami, którzy przyjadą do Świdnicy. Rezerwację będzie można dokonywać również drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. W sumie do festiwalowej publiczności trafi około 20 tys. wejściówek.

Świdnica

Doroczne filmowe święto Świdnicy rozpoczyna się już 1 czerwca. Potrwa sześć dni. Projekcje filmowe, recitale oraz spotkania z artystami, będą się odbywały w świdnickim Kinie Cinema 3D, Teatrze Miejskim oraz w plenerze. Pokazanych zostanie ok. 60 filmów.

O "Złotego Dzika", nagrodę dla najlepszego reżysera, powalczą w tym roku: Piotr Trzaskalski ("Mój rower"), Wojciech Smarzowski ("Róża"), Władysław Pasikowski ("Pokłosie"), Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") i Marcin Krzyształowicz
("Obława").

Laurem za całokształt pracy zostanie uhonorowany reżyser Janusz Zaorski, twórca takich filmów jak m. in. "Uciec jak najbliżej", "Awans", "Dziecinne pytania", "Baryton" czy "Pokój z widokiem na morze", które będzie można obejrzeć podczas festiwalu.

Twarzą tegorocznej edycji Festiwalu będzie znana i lubiana aktorka, Małgorzata Kożuchowska. Aktorka odbierze nagrodę "Kryształowego Dzika" przyznawaną za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Przypomnijmy, że wcześniej, nagrodę
tę otrzymali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Jan Nowicki i Janusz Gajos.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny.

Program dostępny jest na stronie festiwalu www.festiwalrezyserii.pl

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA