aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

esmedia

Najnowsze

Teatr Zdrojowy rozpoczyna nowy cykl wydarzeń kulturalnych, włączając się do międzynarodowej i bardzo popularnej akcji „Noc w ...”.

 

I tak, 19 maja o godz. 20:00, zapraszamy naszych widzów na „Noc w Teatrze”, podczas której będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski i niebywałą charyzmę sceniczną jednego z najbardziej lubianych polskich aktorów - Mariana Opani .

To niezwykle wszechstronny i utalentowany aktor, ceniony na równi za swoje role dramatyczne, jak i komediowe. Sam o sobie mówi: „Mam duszę Hamleta, ale publiczność skierowała mnie na inne tory. Widzowie lubią mnie w rolach charakterystycznych - komediowych. Ja jednak nie mam wizerunku komika, tak jak na przykład Janek Kobuszewski czy Wiesio Gołas. Oni wystarczy, że pokażą się na scenie i widzowie eksplodują śmiechem. Ja muszę popracować, żeby uzyskać efekt komediowy. Sam z siebie nie jestem zabawną postacią. Mam nadzieję, że się tego nauczyłem."

Marian Opania od ponad dwudziestu lat jest związany z warszawskim Teatrem Ateneum, gdzie poza rolami dramatycznymi, zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach: „Wysocki”, „Brel” i „Hemar”. Któż z nas nie słyszał i nie zachwycał się jego wykonaniem piosenek „Cukierki dla panienki mam”, „Lot Moskwa – Odessa” czy „Amsterdam”?

Jego debiut filmowy miał miejsce jeszcze podczas studiów na warszawskiej PWST w filmie „Miłość nastolatków”. W 1970 roku za swoje kreacje w „Skoku” i „Sąsiadach” otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego młodego aktora roku, przyznawaną przez tygodnik „Ekran”. Od tego czasu stworzył wiele wybitnych ról filmowych, grając u najlepszych polskich reżyserów.

Marian Opania nie stroni również od występów w serialach telewizyjnych. Mogliśmy bądź możemy oglądać go w takich produkcjach jak choćby „Ekstradycja”, „Siedlisko”, „Na dobre i na złe” czy „Prawo Agaty”.

Podczas swojego recitalu w Teatrze Zdrojowym artysta zaprezentuje nam nie tylko piękne piosenki Bułata Okudżawy („Modlitwa”), Włodzimierza Wysockiego („Bokser”, „Rejs Moskwa – Odessa”, „Skoczek wzwyż”) czy Jacquesa Brela („Amsterdam”, „Cukierki dla panienki mam”, „Piosenka starych kochanków”). Usłyszymy także genialne skecze autorstwa Marcina Wolskiego („Odkrycie Ameryki, „Nieśmiały”, „Sekspert”, „Wysoka izbo”) i Tadeusza Rossa („Otwarcie domu kultury”).

Na pewno będzie to niezapomniany wieczór dla wszystkich, którzy doceniają prawdziwą, profesjonalną grę aktorską i mają bardziej wymagające poczucie humoru.

Zapraszamy!

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA