Drukuj

fot. wp

Rynek nieruchomości pełen jest nieustannych zmian – podlegają im nie tylko trendy, lecz także oczekiwania konsumentów. Popularnością zaczynają cieszyć się zupełnie nowe, niezgłębiane wcześniej rozwiązania. Jednym z nich są obecnie aparthotele. Czym różnią się one od hoteli?

Czym jest aparthotel i co go wyróżnia?

Mimo niesprzyjających warunków do rozwoju turystyki, na rynku nieruchomości nieustannie kwitnie handel obiektami przeznaczonymi pod najem krótkoterminowy. Ich stosunkowo nową kategorią są aparthotele. Nazwa ta, będąca zbitką dwóch słów – apartament i hotel – dobrze oddaje naturę tego typu lokali. Aparthotele przedstawia się niekiedy jako bardziej ekonomiczną i elastyczną alternatywę dla standardowych hoteli. Model ich działania zakłada połączenie możliwości wynajęcia apartamentu bez konieczności podpisywania umowy najmu, za to z typową dla hoteli procedurą zameldowania się. Jednocześnie, wiele aparthoteli gwarantuje swoim odwiedzającym dostęp do usług, które często występują także w ofertach standardowych hoteli. Dzięki mniej formalnej atmosferze i wolnemu planowi dnia swoje zamiary można realizować bez obaw o ich kolidowanie z jakimś wewnętrznym ustaleniem zarządu hotelowego. Za tym typem lokali przemawia także prywatność – nie trzeba korzystać ze wspólnych łazienek czy kuchni.

Struktura właścicielska hoteli i aparthoteli

Aparthotele to obiekty wyjątkowe. Stanowią swoiste połączenie zwykłych hoteli i apartamentów do wynajęcia – ta właściwość sprawia, że w aparthotelach znaleźć możemy zarówno wady jak i zalety obu opcji. By zrozumieć w pełni działanie aparthoteli, może być koniecznie odwołanie się do struktury, w jakiej są zorganizowane. Właścicielem takiego obiektu jest najczęściej jedna firma – sprzedaje ona dostępne w budynku apartamenty. Inwestorzy mogą nabyć dany lokal, a następnie przez lata wypracowywać sobie odpowiedni zysk. Więcej na temat struktury aparthoteli znajdziesz na https://republikawnetrz.pl/blog/hotel-czy-aparthotel-poznaj-plusy-i-minusy-obu-rozwiazan/.

Hotele i aparthotele w turystyce i biznesie – czym się różnią?

Zarówno hotele jak i aparthotele posiadają swoje wady i zalety.  Dzięki odmiennym właściwościom obiekty te są w stanie spełnić oczekiwania wielu różnych typów podróżujących. Hotele są opcją najpopularniejszą wśród podróżujących samotnie bądź w parach. Zalety aparthoteli w turystyce z pewnością dostrzegą z kolei podróżujące razem większe grupy, na przykład bliskich lub znajomych. Zamiast wykupywać osobne pokoje w tradycyjnym hotelu, mogą się one zdecydować na wynajęcie jednego z apartamentów hotelowych. To pozwoli grupom na zredukowanie kosztów oraz uzyskanie wspólnej, większej przestrzeni. Osoby odbywające krótkie wizyty biznesowe w danym mieście częściej decydują się na hotele, jednak i wśród nich apartamenty zaczynają zyskiwać pewne grono zwolenników. Odwiedzający w tym celu cenią sobie aparthotele za wolność i elastyczność, jaką daje im pobyt w nich – w końcu nie wymagają one sztywnego trzymania się ram czasowych posiłków lub korzystania z niechcianych, ale wliczonych w cenę usług hotelowych. Hotel apartamentowy to miejsce, w którym można się w szybki sposób zaklimatyzować – dlatego też jest on świetną opcją dla osób w podróżach służbowych lub turystycznych.