Drukuj

fot. lh

Prowadzenie własnej firmy wymaga skupienia się na kwestiach formalnych. Wszystko musi być bowiem udokumentowane: każdy zakup i każda usługa. Zapewnienie płynności finansowej firmy może jednak być trudne, gdy klienci nie płaca za zrealizowane zadania. W takim wypadku warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w opłacaniu faktur wystawionych z opóźnionym terminem płatności. Jak działają takie organizacje?

 

  1. Faktoria - co to jest i jak działa?
  2. Czym jest duplikat faktury?
  3. Dlaczego warto korzystać z usług takich firm?

Faktoria - co to jest i jak działa?

Faktoria to firma zajmująca się finansowaniem faktur. Oznacza to, że firma ta zajmuje się opłacaniem faktur, które inne firmy wystawiły swoim klientom. Oczywiście pieniądze te należy zwrócić w określonym w umowie terminie. Jednak w danym momencie firma może bez problemu wypłacić pensje swoim pracownikom lub przeznaczyć pieniądze na dalszy rozwój firmy. Oczywiście kluczowe jest przedstawienie Faktorii odpowiedniej dokumentacji, która pozwoli zweryfikować wiarygodność danego klienta. W ten sposób zabezpieczany jest zwrot wypłaconych pieniędzy. Czy każda firma może skorzystać z usług takiej firmy? Zgodnie z regulaminem muszą to być przedsiębiorstwa, które działają w swojej branży minimum rok. Dzięki temu udało im się wypracować pewną pozycję na rynku.

Czym jest duplikat faktury?

Jednym z często zadawanych pytań związanym z opłacaniem dokumentów, jest pytanie o duplikat faktury i o to, czy jest przyjmowany przez Faktorię. Jest to specjalny dokument, który powstaje na podstawie już wystawionej wcześniej faktury. Oznacza to, że oba dokumenty zawierają te same dane, przy czym na duplikacie zostało zaznaczone, że nie jest to oryginał. Duplikaty są bardzo ważne w przypadku zagubienia lub zniszczenia pierwszej faktury. Stanowią one podstawę do zaksięgowania konkretnej sumy oraz wypłacenia pieniędzy. Tak wystawiony dokument pozwala także na odliczenie podatków, ponieważ duplikat, tak samo jak oryginał, posiada pełną moc prawną. Duplikat można bez problemów wystawić za pomocą programów komputerowych, które zawierają wszystkie dane i najważniejsze informacje znajdujące się na oryginałach. Więcej o duplikatach można przeczytać pod następującym linkiem: https://faktoria.pl/porada/duplikat-faktury.

Dlaczego warto korzystać z usług takich firm?

Faktoria to firma, która pozwala przetrwać innym firmom w gorszych momentach. Zachowanie płynności finansowej sprawia, że nie trzeba zamykać biznesu, a skupić się na jego rozwoju, co niezaprzeczalnie jest celem każdego właściciela. 

 

undefined