aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Dzisiaj w Lubaniu rozegrany został Finał Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Siatkowej chłopców ze szkół średnich. Wśród czterech drużyn była reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry.

 serce wosp

Urząd miasta w Kamiennej Górze jak co roku gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na licytację w tegorocznym finale trafi złote serduszko i kolacja w wyjątkowym miejscu.

Kamienna Góra, Centrum Kultury, kino

Podczas ferii zimowych Centrum Kultury w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 4) zaprasza na bezpłatne seanse filmowe. Filmy wyświetlane będą o godzinie 12:00.

ferie biblioteka

Propozycję zajęć organizowanych podczas ferii zimowych przedstawiła Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze.

 ferie muzeum

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało propozycje na zbliżające się ferie zimowe.
{ W przeciwieństwie do oferty Centrum Kultury, propozycje muzeum są bezpłatne.
Aktualizacja 20:51 - podczas ferii CK zaprasza na bezpłatne seanse filmowe - dopisek redakcji }

zusNa Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat. Wśród najstarszych Dolnoślązaków są 162 stulatki i 29 stulatków.  Na terenie należącym do legnickiego oddziału ZUS mieszka 30 wiekowych seniorów, na terenie wałbrzyskiego 50 oraz wrocławskiego 111. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest pani Stanisława, która skończyła już 108 lat i mieszka na terenie powiatu wałbrzyskiego.

W powiecie kamiennogóskim żyje12 kobiet i 1 mężczyzna w wieku powyżej 100 lat

fot. policja Wałbrzych

Podczas nocnej zmiany policjanci z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariusze ruchu drogowego z Wałbrzycha w Borównie sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeden z mężczyzn nie zatrzymał się jednak w wyznaczonym przez mundurowych miejscu, ominął ich i podjął ucieczkę. Mundurowi wsiedli do radiowozów, włączyli sygnały i rozpoczęli pościg, który zakończył się już po kilkudziesięciu sekundach, na bocznej ulicy tej samej miejscowości. Okazało się, że 34-latek z powiatu kamiennogórskiego próbował uniknąć spotkania z policjantami, gdyż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

policja

Komendant kamiennogórskiej policji inspektor Janusz Cygal ma od dzisiaj nowego zastępcę.

WOŚP gmina Kamienna Góra

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Kamienna Góra działać będą mobilne skarbonki, w odpowiednio oznakowanych samochodach na darczyńców czekać będą wolontariusze. CBK przedstawiło miejsca i czas postoju skarbonek w poszczególnych miejscowościach.

zus Nowe rozwiązania podatkowe wprowadziły konieczność comiesięcznego obliczania składki zdrowotnej na podstawie osiągniętego dochodu. Żeby ułatwić przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności - ZUS przygotował specjalny bezpłatny kalkulator. Jest on dostępny na stronie zus.pl.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 24 stycznia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Licealiady. Mecz rozegrany został w czasie 2 x 15 minut.

Tadeusz Kalaman

Historyk dr Mateusz Pazgan z Krzeszowa przypomina Tadeusza Kalamana, pierwszego starostę powiatu kamiennogórskiego. Dzisiaj przypada 40. rocznica śmierci T. Kalamana. M. Pazgan przypomina biografię tej postaci.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:15 23 stycznia do 9:00 24 stycznia.

fot. użyczone

Wczoraj w Karłowie w Górach Stołowych odbył się Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Wśród ponad 400 zawodników był Paweł Dyda z Kamiennej Góry.

fot. Nadleśnictwo Kamienna Góra

Nadleśnictwo Kamienna Góra zaprasza na spotkanie przyrodnicze "Misja APOLLO". Zajęcia odbędą się w Szkółce Leśnej w Krzeszowie 1 lutego, początek o godzinie 11:00.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA