aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

pogrzeb

Dzisiaj (czwartek, 13 maja) pochowany został Adam Blicharski, samorządowiec, zawodnik i działacz sportowy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele pw. świętych Piotr i Pawła. Zmarły pochowany został na cmentarzu przy ul. Katowickiej.

Piast Wspiera Region 2021W ramach programu "Piast Wspiera Region 2021" w Kamiennej Górze może powstać mural. Ważne jest poparcie mieszkańców.

Czadrów

Gmina Kamienna Góra będzie prawdopodobnie kolejnym samorządem, na terenie którego powstanie wielorodzinny budynek TBS. Dzisiaj (czwartek, 13 maja) radni spotkali się z prezesem TBS-u i wstępnie zaakceptowali pomysł.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 13 maja do 0:00 14 maja.

policja

44 – letni mężczyzna, mieszkaniec Lubawki, znajdując się pod wpływem alkoholu przypomniał sobie, że nie lubi swojego sąsiada i przy użyciu noża, którym wymachiwał, krzyczał do swojego 65 – letniego sąsiada, że zabije zarówno jego, jak też i jego synów.

fot. UMWD

W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. Dokument właśnie trafił do konsultacji społecznych, a swoje opinie można zgłaszać do 10 czerwca.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 do 23:30 12 maja.

policja

Kierowca został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej do kontroli drogowej w dniu 21 kwietnia br., kiedy to w Marciszowie kierował swoim Oplem Zafirą, mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Wówczas musiał opuścić swój pojazd, a od policjantów otrzymał wezwanie, na które miał się stawić w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w określonym terminie, by możliwe było przeprowadzenie z nim czynności procesowych w tej sprawie.

policja

Kamiennogórscy policjanci bazując na zebranych materiałach operacyjnych ustalili, iż jeden z mieszkańców gminy Kamienna Góra w nocy z 26 na 27 lutego mógł doprowadzić przemocą swoją kilka lat młodszą koleżankę do poddania się innej czynności seksualnej.

kg ratusz

Wczoraj (poniedziałek, 10 maja) minął termin składania ofert w konkursie na sekretarza miasta Kamienna Góra.

REKLAMA