aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Dwa dni temu ok. godziny 02:00 w nocy kamiennogórscy policjanci zostali powiadomieni o włączeniu się alarmu w jednym z niezamieszkałych domów na terenie gminy Kamienna Góra. W momencie przyjazdu patrolu na miejsce, włamywacze uciekli w stronę kompleksu leśnego.

Policjanci zauważyli wybitą szybę w jednych z drzwi, a po wejściu do środka budynku zauważyli splądrowane pomieszczenia w piwnicy i na obu piętrach. Funkcjonariusze widząc na śniegu wyraźne ślady obuwia, rozpoczęli poszukiwania sprawców włamania. Po dłuższym czasie, w wyniku podjętych na miejscu intensywnych czynności, policjanci ujawnili w lesie niekompletnie ubranego i wyziębionego mężczyznę, który twierdził chaotycznie, że wraca od koleżanki z imprezy. Dalsze tłumaczenia mężczyzny były coraz mniej logiczne. Porównane na miejscu zdarzenia ślady obuwia pasowały do butów, które miał na sobie 23 – latek.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce psa tropiącego, który podjął trop i gwałtownie skierował się w stronę 23 – latka, wskazując jednoznacznie na jego udział we włamaniu.

Mając na uwadze wszystkie fakty, mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem włamania się do domu. Następnego dnia kamiennogórscy policjanci przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Na chwilę obecną w tej sprawie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w dalszym ciągu prowadzą czynności operacyjne i procesowe i z całą pewnością można stwierdzić, że sprawa ma charakter rozwojowy.

23 – latkowi, za czyn, którego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Jednak o wysokości tej kary i dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

REKLAMA