aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Kilka dni temu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 25 – letniego mieszkańca miasta, który po uprzednim zniszczeniu drzwi wejściowych do mieszkania byłej partnerki, przedostał się do środka i wszczął awanturę. Mężczyzna tym samym złamał obowiązujący zakaz kontaktowania i zbliżania się do niej.

O tego rodzaju środku zapobiegawczym zadecydował w ubiegłym miesiącu prokurator, który jednocześnie nakazał 25 - latkowi opuścić czasowo wspólnie zajmowany lokal. Wszystko to dlatego, że stosował on przemoc wobec 20 – letniej partnerki.

W dniu 11 kwietnia br. mężczyzna postanowił przedyskutować z byłą partnerką sprawy rodzinne i nie wpuszczony przez nią do mieszkania, postanowił zniszczyć drzwi wejściowe, po czym wtargnął do środka i będąc bardzo pobudzonym, nie zwracając uwagi na obecność 7 – miesięcznego dziecka, wszczął awanturę.

W związku z przemocą domową mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, celem odizolowania go od poszkodowanej kobiety i dziecka. Następnie po doprowadzeniu go do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze prokurator zdecydował o podtrzymaniu zakazów zbliżania i kontaktowania się mężczyzny z byłą partnerką oraz obowiązku stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 5 razy w tygodniu.

25 - latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad członkami rodziny. Na chwilę obecną toczy się w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, po zakończeniu którego, sąd zdecyduje o wysokości kary.

REKLAMA