aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

W czerwcu kamiennogórscy i lubawscy policjanci regularnie spotykają się z uczniami lokalnych szkół, by porozmawiać o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas okresu wakacyjnego. Nadrzędnym celem takich prelekcji jest poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach w okresie wakacji, jak też ich bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mogą utrwalić sobie przy okazji takich spotkań zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk podczas wakacji jak też przy tej okazji zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych.

Tym razem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce kilkukrotnie odwiedzili Szkołę Podstawową w Lubawce, by móc spotkać się z uczniami klas od I - VIII. Spotkali się też z najmłodszymi w Szkole Podstawowej w Miszkowicach.

Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

foto: KP Lubawka

REKLAMA

ds21