aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - sesja rady powiatu

Kamiennogórski szpital ma kolejny problem, tym razem to spór zbiorowy z NSZZ "Solidarność". Z powodu braków kadrowych nadal zawieszone jest funkcjonowanie części oddziałów.

Podczas dzisiejszej (wtorek, 22 czerwca) sesji rady powiatu o sytuacji w PCZ wypowiadała się Alina Hubert, przewodnicząca komisja zakładowej "Solidarności" w kamiennogórskim szpitalu. Związkowcy wyrazili sprzeciw i zaniepokojenie w związku z zawieszeniem oddziałów dziecięcego, ginekologiczno- położniczego i neonatologicznego. Podkreślają, że obecna sytuacja powoduje brak odpowiedniego zabezpieczenia medycznego, niepewna jest sytuacja pracowników zatrudnionych na tych oddziałach. Przypominają, że jeśli dojdzie do zamknięcia oddziałów, nie uda się już ich odtworzyć.

Od 7 czerwca związek jest w sporze zbiorowym z zarządem szpitala. Związkowcy domagają się podwyżki pensji zasadniczej wszystkich pracowników od 1 maja 2021 roku o 500 zł brutto. Podwyżka miałaby dotyczyć 177 osób zatrudnionych na etacie. Argumentują, że od 2003 roku nie było podwyżek innych niż wprowadzone przez państwo. Kolejne postulaty dotyczą wypłacania dodatków za pracę w dni wolne, dodatków stażowych, zwiększenia zatrudnienia pracowników niemedycznych oraz poprawy warunków sanitarnych i socjalnych w szatniach pracowników. Zarząd spółki ma odnieś się do żądań 8 lipca.

Radni pytali starostę o efekt uchwały przyjętej 26 maja o natychmiastowym uruchomieniu oddziałów. Jarosław Gęborys poinformował, że sytuacja oddziałów nie zmieniła się, ponieważ nadal nie ma niezbędnego personelu.

 

REKLAMA

ds21